Album Śląska Fotografia Artystyczna

139,00 zł
119,00 złZniżka 20,00 zł
Brutto

Publikacja albumowa wydana przez Fundację Wielki Człowiek, prezentująca sylwetki szczególnie reprezentatywnych twórców z regionu Śląska.

Ilość

„Śląska Fotografia Artystyczna” to album będący dowodem uznania dla śląskich artystów fotografików. W publikacji zaprezentowano dzieła i sylwetki wybitnych twórców, których redaktor wydawnictwa - Wojciech Kukuczka, wytypował jako szczególnie reprezentatywnych dla śląskiej fotografii. Wybory te są nieoczywiste, pozwalające na podkreślenie wielopłaszczyznowego aspektu grona fotografików wywodzących się z tego przemysłowego regionu. Album poza zaprezentowaniem znamienitych fotografii artystów, zawiera także wyczerpujące informacje przedstawiające sylwetki twórców oraz cechy szczególne ich praktyki artystycznej. Autorami opisów są Adam Sobota oraz Krzysztof Jurecki.

Śląska Fotografia Artystyczna jest wyjątkowym i ważnym wydawnictwem. Jest to pierwsza, po „Formach i Ludziach” Alfreda Ligockiego, publikacja w sposób przekrojowy prezentująca zjawisko fotografii, której spoiwem jest Śląsk. To interesujące i cenne kompendium wiedzy, które zapewne okaże się ważnym elementem biblioteki każdego fana fotografii artystycznej.

Autorzy fotografii:

- Wilhelm von Blandowski,

- Jerzy Lewczyński,

- Zofia Rydet,

- Anna Chojnacka,

- Michał Cała,

- Waldemar Jama,

- Jakub Byrczek,

- Andrzej B. Górski,

- Wojciech Prażmowski,

- Rafał Milach


Teksty: dr Adam Sobota, dr Krzysztof Jurecki

Redakcja: dr Wojciech Kukuczka


Oprawa: Twarda

Ilość stron: 276

Wydawca: Fundacja Wielki Człowiek

103 Przedmioty
2019-12-18

Specyficzne kody